Get Adobe Flash player
  Strona główna

  19 grudnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Rada ds. Produktów Tradycyjnych pod przewodnictwem marszałka województwa Wojciecha Kozaka zatwierdziła cztery Produkty Lokalne zgłoszone przez Stowarzyszenie Białych Górali i Lachów Sądeckich,  tj.

  • Kapuśniorka z grzybami
  • Nalewka Łazowska – Jałowcówka
  • Placki z blachy
  • Żytko

  Które niebawem zagoszczą na Liście Produktów Tradycyjnych.  Złożenie wniosków poprzedzone było badaniami, które potwierdziły ponad 25 letnią tradycję tych produktów na terenie obszaru LGD.
  W przygotowaniu dokumentacji potwierdzającej autentyczność i długą tradycję wyrobu tych produktów na naszym obszarze korzystano z pomocy etnografa, który przeprowadził liczne wywiady etnograficzne z mieszkańcami obszaru LGD. Ponadto zgromadzono dokumentację zdjęciową
  jak również materiały źródłowe w postaci specjalistycznej literatury.

  Wszystkie 4 produkty zostały pozytywnie ocenione przez Radę ds. Produktów Tradycyjnych. Równocześnie doceniono pracę i starania Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Nasza Ziemia Zagorzyn”, Pana Stefana Kozika producenta Nalewki Łazowskiej - Jałowcówki, którzy przygotowali  na to wydarzenie potrawy i trunki do degustacji.

   

   

  Partnerzy
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama