Get Adobe Flash player
  Strona główna

   

  Pierwsze Targi produktów lokalnych organizowane  w ramach projektu współpracy Pt. „Smak na produkt” odbyły się w dniu 06 - 07 maja 2011 w Kościelisku na placu przy scenie plenerowej na Chotarzu. Organizatorem była Podhalańska Lokalna Grupa Działania przy współpracy z Gminą Kościelisko, Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku,  Związkiem Podhalan o/Kościelisko, Ochotniczą Strażą Pożarną, Strażą Wiejska w Kościelisku oraz Tatrzańską Agencją Promocji i Kultury.  Imprezą otwierającą było spotkanie promocyjne poświęcone tematyce produktów lokalnych i tradycyjnych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz starostwa tatrzańskiego, gminy Kościelisko oraz siedem lokalnych grup działania:

    Podhalańska Lokalna Grupa Działania
    Stowarzyszenie Rozwoju Orawy
    Stowarzyszenie Białych Górali i Lachów Sądeckich
    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”
    Stowarzyszenie Dolina Karpia
    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała
    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania -  Zielony Pierścień Tarnowa

  Produkty regionalne również wystawiane były przez gminy będące członkami Podhalańskiej LGD, a była to:

    Gmina Czarny Dunajec
    Gmina Kościelisko
    Gmina Szaflary

  Na scenie wystąpił zespół „Polany” z Kościeliska, który działa przy Zespole Szkół w Kościelisku. Targi w dniu 06 maja zakończyły się występem zespoły „Turnioki”.

  Drugi dzień Tarów rozpoczął się  koncertem zespołu „Mali Dzianiszanie” , który działa przy Zespole Szkół w Dzianiszu. Wystawa produktów lokalnych trwała do godziny 20.00 i zakończyła się występem  zespołu „Krywań”. Zespół powstał już w styczniu 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży” Jutrzenka” w Zakopanem.
   
  Impreza jaką były Targi w Kościelisku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi oraz przybyłych turystów.
  Pisała o nas gazeta Tygodnik Podhalański oraz podhalański serwis informacyjny www.watra.pl
  Ekspertom oraz uczestnikom Targów składamy serdeczne podziękowania.

  Podczas Targów przewiduje się promocję produktów lokalnych u każdego z partnerów, wybranie produktów lokalnych i złożenie wniosku o wpisanie tych produktów na Listę Produktów Tradycyjnych oraz wydanie wspólnego albumu dokumentującego przebieg imprez targowych oraz wystawianych w ich trakcie produktów lokalnych.  Najbliższe targi odbędą się w dniu 05 czerwca 2011 r. w Gminie Pleśna – obszar LGD Dunajec-Białą.

  Partnerzy
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama